| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Açık Güvenlik |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Blizzard sırasında dışında Walking Riskleri

bir kar fırtınası sırasında zararlı riskleri önlemek içinen iyi yolu kapalı kalmak . Bu kapalı kalmak tamamen kaçınılmaz eğer bir kar fırtınası sırasında açık olduğunda Ancak, ilgilisağlık riskleri farkında olmalıdır . Bir kar fırtınası sırasında dışarıda yürürken zaman, bu riskleri önlemek ve onlarla ilgili semptomları tedavi öğrenmek büyük önem taşımaktadır . Akciğerler Soğuk Hava

bir kar fırtınası sırasında dışarıda Yürüyüş ciğerlerinize derece soğuk hava nefes riske atar . Bu ciğerlerinin şok vehava tüplerinin etrafındakaslar sıkı hale gelmesine neden ve böylece yoluyla almak içinhavageçit daralma olabilir . Mümkün olduğunca burnunuzdan yürüyüş ve nefes sırasında bu önlemek için , ağzınızı kapatın . Ayrıca , derin nefes alma ve kesinlikle gerekli olmadıkça konuşmaktan kaçınmak . Eğer soğuğa maruz konum ve kalıcı hasara neden olabilir zaman
Frozbit

Frozbit şiddetli bir tepkidir deri ve diğer dokulara . Donma belirtileri yanma , karıncalanma , kaşıntı ve ayak parmakları, kulakları duygu ve beyaz ya da soluk görünüm kaybı ve burunucu içerir . Sizi sıcak tutmak ve vücut ısı kaybını önlemek için , katmanlı giyim , tercihen su geçirmez eldiven veya eldiven ve şapka giyerek soğuk yakmasına kaçının. Eğer donma belirtileri tespit derhal tıbbi yardım almak .
Hipotermi

Hipotermi Eğer anormal derecede düşük vücut ısısı olduğunda oluşan bir durumdur . Vücut sıcaklığı 95 derecenin altına düştüğünde bu tür kontrol edilemeyen titreme , bellek süresi geçerse , oryantasyon bozukluğu , ilgisizlik , tutarsızlık , bozulan veya yavaş konuşma , kalp ritim düzensizlikleri , uyku hali ve bitkinlik gibi hipotermi belirtileri gösterebilir . Hipotermi belirtileri tespit edilir ise , sıcak bir yere almak için kuru giysiler ıslak giysileri değiştirmek ve bu tür sıcak su veya süt gibi bir sıcak, alkolsüz veya non - kafeinli içecek içmek önemlidir . Kısa sürede hipotermi böbrek , karaciğer ve pankreas sorunlarına yol açabilir gibi tıbbi yardım alın .
Overexertion

, vücudunuzun fiziksel yeteneklerini aştığı bir durum overexertion kaçının , bir tipide yürürken . Derin karda veyasoğuk gerginlik yürüyüş oluşabilir overexertion , bir kalp krizi neden olabilir . Eğer bir kar fırtınası sırasında dışarıda yürümek için kaçınılmaz ise, özellikle buzlu kaldırımlarda , dikkatli yürümek emin olun . Buz üzerinde yürüyerek de sadece acı değil , hangi kayma ve düşme neden olabilir , ama aynı zamanda yaralanmalara neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com