| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Açık Güvenlik |

Sağlığı ve Hastalıkları

Summer hava durumu yorgun hissedebilirsiniz Neden

Sıcak yaz günlerinde böyle dışarı aile gün gibi eğlenceli açık takipçiliği ile eşanlamlıdır ,plaj ve açık havada yemek yeme ziyaretleri . Ama sıcak havalarda duyarlı kişilerde , örneğin aşırı yorgunluk gibi hoş olmayan semptomlara neden olabilir . , Gölge bulma istirahat ve soğuk içecekler hızlı sıcak günlerde rahatsızlığı ve halsizlik rahatlatmak olabilir sahip . Eğer yaşlı , ya da zayıflamış sağlık , ve sıcak havalarda alışık iseniz, vücudunuz ile uyum içinde kalmak ve aşırı yorgunluk erken uyarı işaretlerini dikkate önemlidir . Vücutdeğişime adapte ederken Sıcaklık Değişiklikleri

Çevresel sıcaklık dalgalanmaları , böyle bir ısı dalgası olarak özellikle ani ve aşırı değişiklikler , yorgunluk neden olabilir . Eğer sıcaklık dalgalanmaları nispeten küçük bir ılıman iklim için kullanılır Eğer seyahat ve sıcak bir iklime uyum sağlamak için gerekiyorsa , yorgun hissedebilirsiniz . Vücut yüksek sıcaklıklara adapte olarak , yorgunluk belirtileri kolaylaştıracaktır .
Dehidrasyon

Dehidrasyon , sıcak havalarda yorgunluk sık görülen bir nedenidir . Vücut ağırlığı nedeniyle sıvı kaybının yüzde 1 veya daha fazla azalır Dehidrasyonİngiltere Ulusal Sağlık Servisi göre oluşur . Dehidratasyon Diğer belirtiler baş ağrısı ve güçlü kokulu , koyu sarı idrarüretimini içermektedir . Gün boyunca düzenli olarak sıvı içmek , sıcak havalarda dehidratasyon neden olduğu yorgunluğu önlemek için . Genel olarak , temiz idrar , bir iyi sulu vücudun bir işaretidir .
Uykusuzluk

Sıcak hava yol açabilir ki , sen huzursuz geceleri yaşamaya neden olabilir ertesi gün boyunca aşırı yorgunluk . Dr Chris Idzikowski , hafif çevre sıcaklıkları dinlendirici bir uyku için elverişli olan " Sleep Well öğrenin " , ama 75 derecenin üzerinde sıcaklıklar neden olabilir yazarı göre uykusuzluk .
Hipertermi

Hipertermi veya ısı ile ilgili hastalık yaşlı insanlar için ve bu tür yüksek tansiyon gibi tıbbi koşullara sahip kişiler için özellikle tehlikelidir . Mide bulantısı , baş dönmesi ve serin eşliğinde aşırı yorgunluk , nemli cilt ısı bitkinliği denilen bir durum sinyalleri. Dertli kişinin vücut ısısını düşürmek için acil tedavi gerektirir . Kuru , kızarmış cilt, şiddetli baş ağrısı , kafa karışıklığı ve hızlı nabız eşliğinde aşırı yorgunluk sıcak çarpması , acil tıbbi müdahale gerektiren bir potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum gösterebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com