| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kontrolü |

Sağlığı ve Hastalıkları

İdeal BMI Hesaplama Nasıl

Vücut Kitle İndeksi bir kişi taşıyan yağyüzdesini tanımlamak için kullanılan bir matematiksel formüldür . Bu hesaba cinsiyet , boy ve vücut tipi alır gibi Bu ölçüm , tek başına sadece kilo daha genel sağlık daha doğru bir göstergesidir . Yağdüzeyini saptamak vemevcut ağırlık , sağlıklı bir aralığı içine veya düşerse gösterenendekste sayısal aralıkları vardır. Talimatlar 1 doğru yüksekliğini ölçmek için , topuklarduvara dokunarak ile düz bir duvara karşı geri , çıplak ayakları Stand


. Bir ciltli kitap alın ve başınızınüstüne koyun . Yalındır baktığımızda ,kitabınaltduvara dokunurduvarda küçük bir işareti yapmak . Bir mezura alın veişaretlemek içinduvarıntabanından ölçün . Bu yüksekliğidir .
2

doğru bir ölçek ile kilonuzu ölçün . Lütfen bunu yapmadan önce , ölçek doğru kalibre edildiğinden emin olun . Başlangıç ​​değeri doğru bir okuma için sıfır olmalıdır . Değilse ,ölçek ayarlamak veyakat düz bir yere taşıyın . Tüm Giysilerinizi çıkarın ve bir ölçekte durmak . Değerini okuyun ve kaydedin .
3

boy ve kilodeğerleri alın veformülün içine yerleştirin . Beden Kitle İndeksi değeri yükseklik bölütoplam vücut ağırlığıdır. Ağırlığı kilogram cinsinden ölçer ve yüksekliği metre cinsinden ölçülür . Değer, vücut kitle indeksi .
4

vücut kitle indeksi hesaplayın . Az 18.5 kilolu kabul edilir . Anywhere arasında 18.5 ve 24.9 sağlıklıdır. A BMI 25-29,9 sağlıklı kilo daha fazladır , ve 30 veya daha yüksek bir sağlıksız ya da obez ağırlığıdır .
5

metre boyunuza göre ideal BMI çarpın . Çözüm kilogram ideal ağırlığı olduğunu. İdeal BMI aralığınınalt değeri , 18.5 yanı sıraideal bir BMI aralığındaki olabilirdüşük ve en yüksek ağırlık görmek içinyüksek bir değer , 24,9 ikisi için hesaplayın .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com