| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kontrolü |

Sağlığı ve Hastalıkları

İdeal Kilo Vs . Yükseklik

ideal kilo bilerek , fazla kilolu veya obez olma ile ilişkili ciddi sağlık risklerinumarası ile sağlık komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir . Yükseklik ideal kiloyu hesaplamak için kullanılanstandart formüller birçok bir faktördür . Ama böyle formüller sağlık riskini değerlendirmek içinen iyi yoldur ? Hamwi Formula

Hamwi Formula ideal kilo aralığı varmak yüksekliği ile bu tezat , dikkate bireyin cinsiyet ve vücut çerçeve boyutunu alır .
Beden Kitle İndeksi

Beden Kitle İndeksi (BKİ ) ideal kilo değerlendirirken başka bir yoludur . BMI inç içinde yükseklik karesine bölünmesiyle pound , sizin ağırlığına eşittir , 703 ile çarpılaraktoplam . 18.5 ve 24.99 arasındaki BMI sağlıklı kabul edilir.
Yanılgılar

BMI ne de Hamwi Formül ne dikkate bireyin yağsız kas bileşimi alır . Birkaç aşırı istisna dışında , kas gelişmiş fitness katkıda bulunmaktadır. Kas yağ daha fazla ağırlığa beri Ama , yukarıda ortalama yağsız kas kütlesine sahip kişiler yanlış olarak kilolu kayıt eğilimindedir .
Solution

aşırı vücut yağ sağlık risklerine yol açar yana ve komplikasyonlar , kilonuzun sağlıklı olup olmadığını ölçmek içinen iyi yolu, vücut yağ yüzdesi ölçmektir .
Yöntem

vücut yağ ölçmek içinen doğru yolu, sualtı Hidrostatik yoğunluk testi ile . (Arş 1 . ) Daha kolay bir , ama daha az doğru yöntem deri kıvrım ölçümleri kullanan bir formüldür . (Arş 2 . ) Vücut yağ yüzdesini tahmin etmek Biyoelektrik empedans kullanmakpiyasada ölçekler vardır . ( Ref. 3 ).

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com