| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kontrolü |

Sağlığı ve Hastalıkları

Karbonhidrat Bazı Örnekler Nelerdir

?Amerikan diyet yüksek karbonhidrat ve düşük karbonhidrat tüketimi arasındaki ileri geri sallanmaya eğilimleri geçer . Böyle ilave şeker gibi bazı karbonhidratlar, kilo katkıda olurken , Halk SağlığıHarvard School göre, hiçbir kötü karbonhidratlar teknik vardır . Bilimsel karbonhidratlar şeker , organları tümfonksiyonu içintemel enerji kaynağı haline yıkmak . Basit Karbonhidratlar

Basit karbonhidratlar vücudun en az çaba ile kan dolaşımına girerek tek şekerler oluşur . Şekerler , beyaz masa şeker ve gazlı içecekler basit karbonhidrat içeren gıdaların örnekleridir . Biz genellikle az besin değerine sahip şeker ve soda gibi gıdalar , basit karbonhidrat ilişkilendirmek olsa da , basit karbonhidrat ille de kötü değildir . Ulusal Sağlık Enstitüleri göre , meyve, süt ve birçok sebze gibi besin - yoğun gıdalar da örnekler basit karbonhidratlardır .
Karmaşık Karbonhidratlar

Kompleks karbonhidratlar , göre o Harvard Halk Sağlığı Okulu , üç veya daha fazla bağlı şeker molekülleri içerir . Vücut onlarhücrelere girmek için yeterince küçük konum öncebağlanmış şekerler parçalayın zorundadır , çünkü kompleks karbonhidratlar denir . Onlar genellikle uzun tam kalmaya yardımcı olur , sindirimi daha uzun sürer . Kompleks karbonhidratların örnekleri ekmek, kepekli tahıllar , fasulye ve fındık , nişastalı sebzeler , kraker ve tahıl vardır .
Fiber

Fiber bir karbonhidrat türü olduğunu vücudumuzun yıkmak olamaz. Aksine vücudumuz tarafından emilir almak yerine, lif sindirilmiş olmadan vücudumuz olsa geçecek. Bu olsa da, bu bir işe yaramaz karbonhidrat yapmaz . Bu Halk SağlığıHarvard School göre , kan şekeri kontrolü , kolesterol düzeyleri ve sindirim düzenlilik yardımcı olur . Yüksek lifli gıdalara örnek zemin keten tohumu , kepekli tahıllar, bazı meyveler ve sebzeler sayılabilir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com