| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kontrolü |

Sağlığı ve Hastalıkları

BMI Tedbir Kolay Yolları

Vücut kitle indeksi veya BMI , sağlık değerlendirmek için bir araç olarak hizmet vermektedir . Formül , bir kişinin boy ve kilo alır ve tipik olarak 15 ve 40 arasında bir sayı üretir . 18 ile 25 arasında bir sayı kilolu ve herhangi bir puan yaklaşık 25 aşırı kilolu olarak kabul olarak kabul 18 altında herhangi bir sonuç ile , sağlıklı kabul edilir. 30'dan fazla bir BMI obez kabul edilir. Hesap

Birçok web sitesi, boy ve kilo girin BMI hesap makinesi sunuyoruz . Yaş ve cinsiyet takarsanız , birçok hesap da sizin bazal metabolizma hızı , ya da BMH olarak bilgi vermek . Eğer böyle sedanter ya da aktif olarak normal aktivite düzeyini sağlamak , bazı hesap makineleri bile bir gün tüketmelisiniz kaç kalori bir tahmin sağlar . Önerilen hesap içinKaynaklar bölümüne bakın . EğerBMI hesaplamayı kendiniz yapmak istiyorsanız
Formülü

, sadeceBMI formülünü kullanın . İlk olarak , 703 ile kilo kilo çarpın . Sonra , inç içinde yükseklik kare . BMI bulmak içinikinci sayısına göreilk sayıyı bölün .

, Metrik ölçümleri kullanarak bu numarayı bulmak metre kare boyunuza göre kilogram kilonuzu bölün.

Grafikler

Birçok web sitesi, BMI grafikler sağlar . Ayrıca doktor ofisinde ya da çok spor salonları veya sağlık gıda mağazalarında bu bulabilirsiniz . Bazı ölçekler bile BMI grafik ile birlikte gelir . Bir grafik sizin BMI , sadece boy ve kilo kesiştiğiyer bulmak . BMI çizelgeleri kullanım seti artışlarla beri , bir numaralı bir hesap makinesi kullanmak ise daha az doğru olacaktır .
Hususlar

BMI sağlığı ölçmek sadece bir bileşenidir ve sağlayamaz tam bir resim . Sizin BMI çok yüksek veya çok düşükse , bir doktorunuzla konuşmalısınız . Ancak , bu tür vücut geliştiriciler ve atletler gibi , çok uygun olan insanlar , düşük vücut yağ rağmen çok yüksek bir BMI kayıt olabilirsiniz . BMI hakkında sonuçlara varmadan önce vücudunuzun yağ tahmin etmeye çalışın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com