| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kaybı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kilo Kaybı ve Tiroksin

Sizin tiroid bezi kilo vermek için çabalarına yardımcı ya da zarar verebilir . Tiroid bezi (hipotiroidizm ) halsiz ise, kilo başlayacak , ama hipertiroidi veya aşırı aktif tiroid bezi varsa , kilo kaybetme olacak . Yani insanlar kilo çalıştık tek yolu normalden daha fazla aktif olmak onların tiroid bezini uyararak olduğunu. Tiroid Bezi

vücudunuzdatiroid bezinin rolü ovücut sıcaklığını düzenleyen ve işlevleri diğer organlara yardımcı olmak, ihtiyaç duyduğu enerjiyi almalarına yardımcı olmaktır . Vücut enerjisini yapmak yardımcı ,tiroid iki hormon , tiroksin ve triiodothyrodine , bu yardım yanık yağ, karbonhidrat veenerji olmak üzere protein üretmektedir .
L - tiroksin

L - tiroksin sentetik bir tiroid hormonudur . Bu, tiroid bezi , tiroksindoğal olarak üretilen iki hormon birinin işlevini taklit eder. Yüksek dozda , tiroksin ve L - tiroksin hem normalden daha fazla kalori tüketen bile yağyakılmasını hızlandırır. Düşük dozlarda ,hormonlar yağ yakarsınız ama onlar aynı zamanda protein ve karbonhidrat yakarsınız . Bu kas kütlesi kaybına neden olabilir .

Thyroxine metabolizma hızını yükseltir Ne Olur . Sen , daha fazla enerjiye sahip daha fazla kalori yakmak ve kilo kaybedersiniz . Ne zaman egzersiz , kan tiroksinseviyeleri yüzde 30 ya da öylesine artması ve yüksek kalacaktır . BuL - tiroksinetkilerini büyütmek olacaktır .
Dozaj

Sporcular genellikle almak için 200-400 mcg /gün dozunda L - tiroksin alacak en iyi yağ yakma kas kaybetmeden yarar . Büyük bir doz 400-600 mcg /gün olarak düşünülebilir . Eğer düşük günlük doz ile başlar ve200-400 mcg aralığını ulaşana kadar yavaş yavaş bir hafta ya da daha fazla artırmak gerekir .
Yan Etkileri

doğru kullanıldığı zaman , L - tiroksin genellikle güvenlidir. Bu overdrive içine tiroid bezi koymak ve yağ yakarsınız . Ancak, çok hızlı bir şekilde artmıştır yüksek doz veya doz parmak titreme , terleme , ishal , uykusuzluk , bulantı ve yüksek kalp hızı neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com