| | Sağlığı ve Hastalıkları | diyet Beslenme | beslenme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Of Bee Propolis Yapımı Nedir

2013/4/28
? Arılar propolis yapmak , ve sonra kovanlarını düzeltmek ve aynı zamanda o onları bırakır önceKraliçe arının yumurtaları için bir astar oluşturmak için kullanabilirsiniz . Propolisarılar serbest kendi kurdeşen bakteri tutmaya yardımcı antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir . Kaynak

Propolis aslında ağaç kabuğu ve bitkilerden ooozes bir reçine oluşur . Ayrıca " arı tutkal , "arıların karınlarının gelen balmumu onlar sır ilereçine karışımı denir . Propolisinkimyasal kompozisyonuarıreçineyi toplanan hangibitkinin bağlı olarak değişir .
Kimyasallar

Arı propoplis Quercitin gibi flavonoidler olmak üzere 150 den fazla kimyasal oluşur ve apigenin . Genellikle meyve bulunan flavonoidler , yüksek antioksidan seviyeleri var. Propolis ayrıca, Houston , TexasMD Anderson Kanser Merkezi'nden bilim adamlarına göre , iltihap ve kanser mücadele için yardımcı olur kafeik asit fenil ester , yüksek miktarda içerir .
Alaşım

propolisinkimyasal bileşimi değişir rağmen

, ortalama bir örnek Draper Super Bee Apiarie web sitesi tarafından bir analize göre , yüzde 55 ve yüzde 30 reçine balmumu içerir . Kalan parçalar yüzde 10 yağ ve yüzde 5 arı poleni içermektedir .
Görünüm

Propolis açık olması , ancak daha yaygın , sarı veya koyu kahverengi görünür olabilir . Renkarı kendi reçineyi toplanan yere bağlıdır . Soğutucu sıcaklıkları sert ve kırılgan çevirmek ise sıcak sıcaklıklar , propolis , yumuşak ve yapışkan hale .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com