| | Sağlığı ve Hastalıkları | diyet Beslenme | beslenme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Amaranth Beslenme

2013/7/11
Bu geleneksel bir gıda olarak uzun bir geçmişi olmasına rağmen , horoz ibiği ,Azteklerin"mucize tahıl " , bakkal raflarında için nispeten yeni bir ektir . Bir tane kabul ederken , horoz ibiği , gerçek bir tane değildir . Aslında tahıl ile aynı şekilde kullanılabilecek bir bitki tohumu vardır. Bir protein ve diyet lif bakımından zengin bir ek , amaranth maddeler çeşitli iyi birleştiren bir tatlı, ceviz bir tadı vardır. Tarih

Amaranth kendi tarihini önceden Kolomb Aztek toplum izleri eski bir besindir . Fatihler muhtemelen insan kanı içeren , dinsel ayinlerde kullanılan Amaranth tanık kadar orada , o , bir besini , Michael Murray ve Lara Pizzorno açıklamak olarak görev yaptı . Ritüeller mücadele etmek için ,fatihler bulabildiklerihoroz ibiği bütün bitkileri yok etti. Amaranth ekili ürün olarakbitki kaydedilentek şey uzak bölgelerde , yetişen devam .
Beslenme Profili

Hint Hasat , bir şirket bu paketleri ve Amaranth ve diğer tahıl satan notları ¼ kuru amaranth fincan porsiyon boyutu 180 kalori içerir . Bu 1 doymuş yağ gramı , düşük sodyum ile yağ 3 gram içerir. Amaranthönerilen günlük ödenek yüzde 28, lif , gram with73 , karbonhidrat 31 gram içerir . Bu yedi gram temin , yüksek protein olduğunu ve aynı zamanda demir yüksek ,tavsiye edilen günlük ödenek yüzde 20 sunuyor . Ayrıca kalsiyumönerilen günlük ödenek yüzde 8 sağlar .
Amaranth ve Çölyak Hastalığı

artan farkındalık ve çölyak hastalığı tanısıpopülaritesi arttı son yıllarda amaranth . Uzaktan buğday ile ilgili olsa da , Dr Donald Kasarda ,USDA için eski bir kimyager , horoz ibiği bir tahıl gibi mükemmel bir glutensiz seçim olduğunu çölyak hastalığı olanların sağlar . O yüksek oksalat düzeyleri içerdiğinden çölyak hastalığı olan bazı insanlar ibiği duyarlılığı karşılaşabilirsiniz belirtiyor . Ancak , diye açıklıyor , bu alerji çölyak hastalığı ile bağlantılı değildir ve yaygın değildir.
Sağlık

Michael Murray ve Lara Pizzorno not Faydaları o sahip olmanın yanı sıra bir yüksek beslenme profili , horoz ibiği " araştırma kronik dejeneratif hastalığı önlemede önemli bir rol oynayabilir göstermeye başlıyor fitosteroller , önemli miktarda içerir." Ayrıca , amarant düşük kolesterol yardımcı olabilir . Onlar bir çalışma alıntı kendi HDL kolesterol üzerinde herhangi bir etkiye sahip iken , büyük ölçüde onların LDL kolesterolü düşürür beslenen horoz ibiği tabanlı gıda , .

Amaranth kullanır piliçten yaklaşık 25 dakika boyunca sıvı simmered ve bir tane ya da sıcak tahıl , veya çorba ve yemekler bir madde olarak servis edilebilir . Ayrıca tost ya da bir kuru ya da yağlı tavada attı , ve sonra kısık ateşte ya da diğer yemekler eklenebilir . Un içine toprak , ya bir ek veya birincil un gibi , hamur işlerinde kullanılır . Ayrıca makarna ve horoz ibiği içeren soğuk tahıllar satın alabilirsiniz . Ve hatta çiğ ya da pişmiş yemiş olabilir ki , bazı özel yiyecek de amarant yaprakları bulabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com