| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Obezite Cerrahisi Vs . Lap - Band Cerrahisi

Kabaca 133600000 Amerikalı Ulusal Sağlık Enstitüleri göre , aşırı kilolu veya obez. Tipik olarak , sağlıklı bir diyet ve alma , artan fiziksel egzersiz kilo almak için eylemönerilen derslerdir. Bir kilo kaybı ameliyatı düşünüyorsanız , ağır kilolu bazı kişiler almak içingerekli eylem olabilir için . Ayrıca gastrik bypass veya Lap Band denilen cerrahi obezite cerrahisi , genellikle obez hastalar içiniki en çok tavsiye edilen prosedürler vardır. Insanların önemi

Milyonlarca özellikle son yıllarda , kendi ağırlığı ile mücadele . Mayo Clinic göre , diyet ve egzersiz sıklıkla insanların kilo yardımcı başarılı , ancakağır bireyler için , kilo kaybı cerrahi yaygın olarak önerilir . Hem tıbbi prosedürler gıda alımında önemli bir azalma ve bu neden olacaktır da kalıcı kilo kaybı için katkı sağlayacaktır .
Fonksiyon

Lap Band cerrahi ve ikisi de obezite cerrahi ölçüde gıda alımında bir azalmaya nedenmide,boyutunu küçültmek olacaktır . Mayo Clinic bunu yapmak için kullanılan gibi gıdasindirim sistemine giren değil çünkü , kilo kaybıprosedürü izleyerek hemen başlayacağını söylüyor . Obezite cerrahisimide veboyutu küçük bir kısmı için cerrahi zımba büzdürüledek olacaktır . Lap Band ameliyat , bir bantmide boyutunu kısıtlamak ve yiyecek tutma kapasitesini azaltmada neden olur. Birkaç ay sonra , her ameliyat sonrasında ,mide giderek boyut , ancak buişlem öncesi olduğuölçüde artacaktır .
Time Frame

Merkez Dupage Hastanesi göre , kilo kaybı ameliyatları iki tür , uzun süreli kilo kaybına neden olur . Obezite veya gastrik bypass olan hastalar 12 ila 18 ayboyunca onların aşırı kilo yüzde 60 ila 80 oranında azalma göreceksiniz . Lap Band hastalar 1-2 yıl içinde vücutlarının kapalı gelmek onların ekstra lira yüzde 36 ila 60 oranında görmelisiniz .
Etkileri

ağırlığınınetkileri kaybı cerrahi hemen hemenhasta tarafından hissedilebilir . Bireylermide sadece eskiden ne bir kısmını tutabilir esas çünkü onların iştahını , eskisinden daha az olduğunu fark . Ağırlık koptuğu başlayacak ve obezite ile ilişkili herhangi bir ilgili tıbbi rahatsızlıkları , geliştirmek veya gitmek başlayacaktır . Uyku apnesi , yüksek tansiyon ve tip 2 diyabet genellikle yaygın kilolu kişilerde raporları , bu nedenle bir kilo kaybı işlem gören bu belirtiler geliştirmeye yardımcı olabilir , WMBF Haberler diyor .
Hususlar

bir kilo kaybı ameliyatı geçiren önce, doktorunuz nedeniyle bununaşırı olması nedeniyle, bir prosedür için bir aday olarak hak olmadığını belirlemek gerekir . Bir kişi gastrik bypass veya Lap Band ameliyatı var sonra bile ,hasta hala onları Önümüzde uzun bir yol vardır . Sıkı bir diyetilk birkaç ay ve doktorlar yaygın mümkün olduğunda fiziksel aktivite almak için hasta teşvik uygulanır . Bunları yapmak için kilo vermeye çalışan bir kişi için bu ekstra destek rağmen , zor iş bir sürü kalacaktır . Akılda tutulması gereken başka bir şeyprosedürleri ile ilgilimaliyetleridir. Lap Band ameliyatyeri vedoktora bağlı olarak yerden 17.000 $ 30.000 $ maliyeti , yere süre ortalama 20.000 $ 25.000 $gastrik bypass ameliyatı maliyeti . Sağlık sigortası şirketleriprosedürler için bazı kapsama sağlayabilir , ama politikadan politikası değişir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com