| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Obezite Cerrahisi Seçenekler

tüm kilo kaybı ameliyatlarıhastanın kilo yardımcı amaçlarken , ( bir kişinin midesinde tutabilir gıda miktarını sınırlayan ) kısıtlayıcı malabsorbtif ( bir kişi emer nasıl etkiler dahil olmak üzere farklı cerrahi yaklaşımlar vardır kalori ve besin ) ve kombine ( hem de bazı yönlerini kullanır ki ) . Sizin içindoğru cerrahi yaklaşımınseçimi genellikle , yaş, ağırlık ve istenen sonuçları gibi faktörlerin bir dizi bağlıdır . Döner

Obezite cerrahisi Karşı Kalıcı de böylemide etrafında ayarlanabilir bir bant yerleştirir kısıtlayıcı bir işlemdir ayarlanabilir mide bandı ameliyatı , aracılığıyla gibi , geri dönüşümlü bir şekilde yapılabilir . Bu bir kişi bir oturuşta yiyebilir gıda miktarını kısıtlar . Gerektiğinde ,mide bandı kaldırılır ya da bir kişi gastrik bant için gereklibeslenme gereksinimlerini ayarlamak mümkün olmamalıdır avantajlı olabilir , hangi boyut artış için ayarlanabilir .

Buna karşılık, diğer bu tür sınırlayıcı ve malabsorbtif hem de ve alt gelen midenin üst kısmının ayrılması ve daha sonra ince bağırsağayeni, daha küçük mide yeniden bağlanma içeren bir Roux -en -Y gastrik bypass cerrahisi gibi prosedürler, . Bu işlem geri dönüşümsüz vehastanın hayatınıngeri kalanı için bir kısıtlayıcı diyet takip etmek önemli bir kararlılık gerektirir .
Kilo Kaybı Sonuçlar hususların yanı sıra

İstenilen prosedür nasıl tersine çevrilebilir , bir obezite cerrahisi seçerken başka dikkate istenen cerrahi sonuçlanır . Bir hastanın St Luke Sağlık Sistemi göre ,ilk yıldan sonra hızlı bir şekilde kilo vermek için umut ya da yüzde 73 aşırı vücut ağırlığı kadar ise Roux- en-Y cerrahi iyi bir seçenektir . Yapmanız

kaybedecek kadar ağırlığa sahip ya da daha yavaş kilo değil , mide bandı ameliyatı St Luke Sağlık Sistemine göre , bir yıl sonra yüzde 33 aşırı vücut ağırlığı kaybetme içerir .

obez hastalar için bu tür 200 ila 300 lira kilolu olarak ,duodenal switch prosedürü aynı zamandaince bağırsak bölünmesi gibi bir tüp ve daha küçük şeklinde yapma ,mide kaldıran bir kombinasyonudur işlemdir . Bu işlem , bir hastanın daha hızlı bir şekilde kilo sağlar: kalori, yağ ve karbonhidrat azalan emme ile sonuçlanır. St Luke Sağlık Sistemine göre , kilo kaybı bu tip Roux -en - Y cerrahi ile eşit olduğunu.
Kronik Durumlar

bir hasta Mayo Clinic göre, diyabet, kalp hastalığı , yüksek tansiyon veya uyku apnesi,Roux -en -Y prosedür bu belirtilerin azaltılması için bir hastanın en iyi seçenek olarak aşırı ağırlığı ile ilişkili marazi durumların vardır. Hasta seçiminde sağlık komplikasyonlara yol açan bir durum vardır , bu nedenle , Roux - en-Y onu en iyi olabilir .
Diyet Kısıtlamalar

Hepsi obezite ameliyatları , diyet kısıtlamaları çeşit gerektirir gıda küçük miktarlarda yağ oranı yüksek gıdalar kaçınarak ya da yeme . Örneğin, Roux - en-Y cerrahi bir anda gıda çok küçük miktarlarda tüketen yanı sıra hastanın hayatınıngeri kalanı için vitamin ve kalsiyum takviyesi alarak içerir . Roux-en - Y hastaların da yağ ve karbonhidrat oranı yüksek gıdalar kaçınmalısınız .

Çok gastrik bypass gibi , mide bandı hastalar çok küçük öğün yemek ve katı gıdalar yerken sıvı içmek gerekir . Gastrik bantlama hastalar ayrıca ekbant ayarlamalar yanı sıra oluşabilir vitamin eksiklikleri telafi etmek takviyesi alarak isteyebilir .

Karşılaştırıldığında , bir duodenal switch prosedürü ne bir kişi olabilir gibi diyet kısıtlamaları gerektirmez yemek, ama bir kişi daha az yemek gerektirmez .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com