| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gastroplasti Prosedürler

Gastroplasti prosedürleri en sık kilo için ciddi ve önemli bir ihtiyacı olan kişilerde yapılmaktadır . Birçok durumda vücut kitle indeksi , yaşam tarzı , beslenme alışkanlıkları ve psikolojik değerlendirilmesi değerlendirilmesi de dahil olmak üzere kilo kaybı için gastroplasti veya obezite cerrahisi için hak kazanmak için sıkı kriterler vardır . Gastroplasti veya obezite cerrahisininen yaygın formları gastrik bypass , ayarlanabilir gastrik bantlama , dikey bantlı gastroplasti ve gastrik sleeve işlemleri içerir. Birçok durumda, hastalargastroplasti planının bir parçası olarak psikolojik destek ve beslenme eğitimi katılmalıdır . Hakkında

WebMD göre , ayrıca obezite cerrahisi olarak bilinen , gastroplasti , genel sağlığı iyileştirmek için kilo obez kabul edilir olanlara yardım etmek için yapılır . Ameliyat olanların kilo kaybı açısından değil sadece yarar değil, aynı zamanda diyabet belirtilerinin önemli bir azalma . Yapılabilir gastroplasti prosedürlerin dört farklı türleri vardır.
Gastrik Bypass Cerrahisi

Mayo Clinic göre gastroplasti bir formu da , gastrik bypass cerrahisi Roux en- y prosedürü olarak biliyorum . Bu cerrahi yöntemde , küçük bir kese mide küçük bir bölümü kapalı kesit ile oluşturulur. Ince bağırsak, mide , yeni oluşturulan kese bağlanır. Bu yeniden kesit yöntemin bir sonucu olarak, mide daha küçük ya da azaltılır . Bu , çok miktarda yiyecek tüketimini önler ve aynı zamandamide kanaldan emilen besinmiktarını azaltır .
Lap - Band

gastroplasti popüler türleri arasında prosedürler ,Lap - Band şiddetli obezite sorunları ile yardımcı yüksek sırada yer alıyor . Lapband.com ,Lap - Bandüreticinin web sitesine göre , bu cerrahi,üst mide etrafında ayarlanabilir bir bant yerleştirerekmidenin küçük bir çalışma kısmını kapalı kesit içerir . Bu prosedürbağırsakLap - grup tarafından kesilmiş değil ancak , bunun yerine , kapalı olduğundangastrik bypass prosedürü gibi ama daha az invazif bir şekildeaynı bypass etkisi yaratır .
Dikey Bantlı Gastroplasti

WebMD dikeydir göre gastroplasti gastroplasti arasındadaha az popüler formlarından biridir bantlı . Bu prosedür sadece zımba ile yapıldı ve mide zımbalama olarak bilinen yıllar önce farklı , hem cerrahi zımba ve bir bant ile yapılır . Dikey çizgilerdaha minimal invaziv gastroplasti bir operasyondur . Prosedür gıda tüketimi ve güçleri kilo kaybı ile sonuçlanan , daha az yemek yemek için sadece küçük bir miktar için izin verir .
Gastrik Sleeve Cerrahisi

WebMD göre, gastrik sleeve ameliyatı gastroplasti yılındayeni yeniliklerden biridir; Aynı zamanda ya da gastroplasti LSG olarak laproscopic kol adlandırılır. Bu prosedürde, mide kullanılmayan kısmını kaldırarak , yaklaşık yüzde 75 oranında azaltılır. Geri kalan mide , küçük bir muz büyüklüğü ve şekli ile ilgili görünür. Bağırsağın herhangi bir Resectioning yoktur. LSG genellikle ciddi obez bireyler için mide ameliyatıilk hattı olarak kullanılmaktadır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com