| | Sağlığı ve Hastalıkları | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mesaj Obezite Beslenme

2013/4/5
Obez bireyler için , obezite cerrahisi hayat kurtarıcı ve hayatı değişen olabilir . Metabolik ve Obezite CerrahisiAmerican Society göre , 200.000 'den fazla kişi, 2008 yılında obezite cerrahisi uygulandı. Görünürdeobezite salgını sonu olmayan , obezite cerrahisi geçiren insanlarınsayısınınönümüzdeki yıllarda artması beklenmektedir . Ameliyattan sonra beslenme önerilerinin ardından hem kısa hem de uzun vadede kilo kaybı başarı ve sağlığını sağlamak için büyük önem taşımaktadır . Preoperatif Değerlendirme

obezite cerrahisi prosedürü önce bir beslenme değerlendirme düzeltilebilir sorunları tespit etmek , beslenme ile varolan herhangi sorunlar için değerlendirmek , ve bir beslenme oluşturmak için bir diyetisyen veya doktor tarafından yapılmalıdır ameliyat sonrası için planlıyoruz. Kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi diğer hastalıklar için kontrol ek olarak ,doktor ağırlık geçmişini , laboratuvar testlerinin sonuçlarını ve dikkate beslenme durumunu alacaktır . Diyetisyen veya doktor da değişiminhastanın hazır , hedef belirleme kapasitesini , beslenme bilgisi , psikolojik sağlık ve sosyal yaşam değerlendirecektir .
Üç Aylar Cerrahisi

sonra ( 1-2 günameliyattan sonra )ilk ameliyat sonrası dönemde , hiçbir katı gıdalar tüketilebilir. Şu anda, bir sıvı beslenme meyve suyu , süt , et suyu ya da pişmiş tahıl oluşur olabilir ki, tavsiye edilir. Yeterli hidrasyon önemlidir . Ilk sıvı diyet sonra,diyet , yaklaşık 3-4 hafta içinde ezilmiş gıdalara ilerleme olacaktır. Daha sonra , taze meyve , pişmiş sebze ve kıyma gibi yumuşak gıda diyet , düzenli gıdalar önce ek sekiz hafta için tavsiye edilir tüketilebilir.

Hasta başlangıçta her gün birçok küçük öğün ile başlar ve olmalıdır düzenli bir diyet ulaşılana kadar sonra yavaş yavaşyemek azaltmak . Bu adım adım sürecicerrahi sitenin düzgün iyileşmesini sağlar .

Bu süreç boyunca, bir doktor vitamin eksikliği belirtileri için izlemeye devam edecek , budönemde önemli bir husustur gibi . Obezite cerrahisi vitamin emilimi ve takviyesi ile düzelme değiştirir ve günlük multivitaminler ve mineral takviyeleri optimal vücut fonksiyonu için alımını sürdürmek değerlidir . Öğün protein içeriği de iyileşmesi için çok önemlidir .

Her ziyarette ,doktor oönceden onaylanmış beslenme planı , öz - bakım reçetesi ve davranış değişikliği de dahil olmak üzere ,ameliyat öncesi ziyarette ele ne güçlendirecektir. < Br >

yeterli beslenme bakımı Beslenme Önerileri devamameliyat sonrası başlangıç ​​döneminden sonra hala önemlidir . Düzenli gıdalar tüketilebilir rağmen ,aynı ilkelerilk aşamalarında olduğu gibi geçerlidir . İçki ve bulantı veya kusma gibi komplikasyonları önlemek için yavaş yavaş yiyin . Her yemek tüketmek için 30 dakika sürer . Benzer bir şekilde, sıvı bir fincan içme , 30 ve 60 dakika arasında sürer. Yüksek yağ ve yüksek şekerli gıdalar sorunları en aza indirmek için kaçınılmalıdır . Protein açısından zengin yemek yeme devam edin. Yemek yerken sıvı içmek ve tıkanıklıkları önlemek için gıda çiğnemek etmeyin . Mide sadece bir defada yemek 1 ila 1.5 bardak maksimum yapacak gibi küçük öğün , yine de önemlidir.Doktor ile

Takiplerin beslenme hedefleri değinmek devam edecektir . Nemlendirici ( ideal altı sıvı günlük sekiz bardak ) , doku ilerlemesi , vitamin /mineral düzeyleri ve yemek planlama ve uygun gıda seçimleri kilo kaybı maksimize sağlamak için gözden geçirilecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com