| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | alternatif Tıp | Iridology |

Sağlığı ve Hastalıkları

Iridology Grafikler Hakkında

gözlerruhun pencere ise , iridologistssüsen tıbbi tarihinepencere olduğunu iddia ediyor. Insan iris işaretleri ve pigmentlerinsayısız inceledikten sonra , iridologists herhangi bir tıbbi anormallik veya endişeniz tanımlayan kullanışlı bir grafik kendi bulgularını karşılaştırmak . Amahastalar için , bu uygulama , en iyi , şüpheli sonuçlar sağlayabilir . O bir çocukkenHikayeye Geçmiş

gibi , Macar doktor Ignatz von Peczely ( 1826-1911 ) bir bacağı kırık bir baykuş kurtardı. Geri sağlığınabaykuş otlatırken , obaykuşun gözlerinin birinde bir çizgi fark ettim . Yıllar sonra , Peczely bacağı kırık bir hastayı tedavi veadamın gözüne benzer bir çizgi fark edildi . Augendiagnostik , ya da " göz tanı , " Almanya'daki bazı taraftarlar kazanmak başardı . Amerikalı bir masör dersleri vermeye başladı sonra ancak1950'lerde ,uygulama , iridology adlandırılan ,Amerika Birleşik Devletleri'nde bir aşağıdaki geliştirmiştir .
Teorileri /Spekülasyon

iridologists önerecek gözrenk , doku ve pigment lekeleri konumu hastalığı ve hastalık teşhis yardım , hattahastanın cerrahi tarihini ana hatlarıyla olabilir . Bu amaçla, grafikler ayrıntılı göz parçaları ne uygun şekilde imal edilmiş olan hastalıklar ya da vücudun bir parçasıdır . Bernard Jensen , Amerika iridology tanıttımasör ,uygulama bu tipik Batı tıp . Birinde
Türleri

erken tanı daha fazla bilgi ortaya çıkarabilir iddia dış irisbeyin sağlığını yansıtıyordu tablosu ( yaklaşık 1930) , iç iris, mide sağlığına tekabül söylenir. Çoğu modern grafikler , belirli bir organa veya hastalık için uygun , her biri birkaç düzine bölgeleri içine göz bölün. Iridologyuygulama, ancak , tümAmerika Birleşik Devletleri ve Kanada tarafından düzenlenmemiştir. Neticesinde , kimse iridology grafik resmenstandart olarak kabul edilmektedir .
Kimlik

bu araçları sonradan değiştirildi , ancak erken uygulayıcılar sadece bir el feneri veya bir büyüteç kullanılmış kameralar ve yarık - lamba mikroskoplarla . Bilgisayar programları şimdigözüniris analiz olduğunu bulunmaktadır . Ne yazık ki iridologists için , sürekli bir insan irisbenzersiz işaretleri tespit kolay bir iş değildir . Uygulamada Bazı savunucuları yavaş yavaşgöz girdi olarak ışığın farklı açıları , radikalsonraki bir muayeneiris rengini ve görünümünü değiştirebilir fark var , ve herhangi bir tanı böylece tatlıya .

Uzman Insight

alternatif tıpdünyasında , iridology en kolay doğruluğunu testuygulamaları biridir . Birden fazla bilimsel çalışmalar iridology rastgele şans daha iyi bir kişinin tıbbi durumu teşhis sonucuna varmışlardır . Bir çalışmada, hiçbir iridologists olmadan safra kesesi hastalığı olan 39 hasta ve 39 hasta ayırt edebilir . Daha geniş tıbbi topluluk oybirliğiyle iridology aslında hiçbir temeli olduğunu kabul eder .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com