| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gençler için normal Nabız Hızı

Ergen organları büyük değişiklikler geçmesi ve bazen gençler için uygun kalp sağlığı ölçmek zordur . Dinlenme ve hedef nabız , kalp sağlığı için doğru kurallar oluşturarak , orta derecede sağlıklı bireyler içinmaksimum kalp hızı dayanmaktadır . İstirahat Kalp Hızı

gençler ( 19 yaş 13 ) için , normal istirahat kalp hızı her yerde dakikada 50 ile 90 atım arasındadır . Gençler organları ve fizyolojisi farklılıklar nedeniyle , kabul edilebilir bir dinlenme kalp hızı içinaralık, diğer yaş grupları için çok daha fazladır . Anksiyete bir sürü deneyim insanlar diğerlerine göre daha yüksek kalp oranlarına sahip olma eğilimi ; nikotin veya kafein kullanımı daistirahat kalp hızını artırır .
Maksimum Kalp Hızı

Maksimum kalp atış hızı, kalbinizin bir dakikada yenebilir kezüst sınırı ifade eder . Gençler için ,maksimum kalp hızı ortalama , yaklaşık 200-205 olduğunu. Bu maksimum kalp hızı , sağlıklı bir bireyinmaksimum çıkış dayanmaktadır; Maksimum hızı dakikada yaklaşık 10 atım her on yılda düşer . Sigara olumsuz kardiyovasküler egzersiz bir ömür boyu kalp sağlıklı dövüyorsun olurken , maksimum kalp atış hızını etkiler. 220'ye bulunduğunuz yaş çıkarma , dakika başına atışlarda maksimum kalp atış hızınızı hesaplamak için
Hedef Nabız

Hedef kalp hızı , kalbinaralığı kardiyovasküler egzersiz ya da yağ kaybını maksimize ( dakika başına vuruş olarak ) oranı. Yağ kaybı için, maksimum kalp hızının yüzde 50 ila 70 ° C'de çalışmak zorundadır ; 16 - year-old için , bu dakikada 102 ila 143 vuruş çevirir . Kardiyovasküler eğitim ile, maksimum kalp hızının yüzde 70 ila 85 hedefleyin ; aynı 16 yaşındaki dakikada 143 ve 173 atım arasında yaptığı nabız tutmak istersiniz .
Teenage Kalp Sağlığı

Bir çok yaygın ve rahatsız edici kalp sorunu gençler bazen yüzprekordial yakalamak olarak bilinir . Bu kesildi kalp atışlarınınhissi ile birliktegöğüste şiddetli , keskin bir ağrı olarak tarif edilmektedir . Gençler ergenlik döneminde sağlıklı kalplerini tutmak için ve erken sağlıklı alışkanlıkları kurmak için düzenli olarak egzersiz yapmalısınız . Düzenli muayeneler ciddi sağlık sorunları haline gelmeden önce bir sağlık profesyonel bir gencin sağlık ve yakalamak konulara detaylı bakmak için izin .
Egzersiz

iyi yollarından biri Eğer sizin fitness hedeflerinize doğru ilerleme sağlamak için egzersiz yaparken kalp hızı izleme gereğidir . Bu iki parmak ve bir saat ile elle yapılabilir , ancak bir kalp hızı monitörü size doğru egzersiz sırasında her zaman nabzını izlemenize olanak sağlar.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com