| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ergenlik sırasında farklı Değişiklikler

Ergenlik kızlar ve erkekler geçmesi ergenlikdönemi olduğu fiziksel olgun yetişkin bedenlerine . Özellikler

Hem erkek ve kızkoltukaltı ve kasık bölgelerinde kendi vücut kıllarında artış ve bacak saç kalınlaşma göreceksiniz . Ergenlik kızlar ergenlik gibi erken dokuz olarak başlayabilir için, ayrıca
Zaman Çerçevesi

. Hem kızlar hem erkekler yüksekliğinde artışa neden , ama genellikle 11 yaş civarında olacaktır . çocuklar ergenlik gibi erken 11 olarak başlayabilir ama genellikle yaş civarında başlar 13. ergenliğintüm süreci birkaç yıl sürer vebirey göre değişir .
Uyarı

kızlar hem de erkekler deneyim akne ergenlik döneminde bir istenmeyen bir değişiklik . Kızlarda akne genellikleilk periyodu öncesinde ve erkekler için bu yüz saçartışı ile örtüşen , ergenliksonuna kadar gösterir .
Çeşitleri

Kız ve erkek benzersiz bir deneyim ergenlik değişir. Kız , regl başlar göğüsleri ve kalçaları geliştirmek velabia , klitoris , rahim ve vajina boyutu artıracaktır . Boys 'ses inecek ve onların adem elması belirgin olacak . Penis ve testisler boyutu da artırmak ve sperm üretmeye başlayacak .
Sonucu

ergenlik tamamladıktan ve ergenlik kız ve üretebilen yetişkin bedenlere sahip olacak erkek ulaştıktan sonra ve cinsel uyarılma .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com