| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ergen Hastaları İçin Hastanesi Sağlık Tarama Araçları

Ergen hastane hasta bozuklukları tanımlamak ve bu yaş grubuna özgü riskli davranışları önlemek için kısa tarama yarar . Ergen davranışsal sağlık taraması aletleri ya ücret tabanlı veya kamu alanı vardır . Tarama araç seti temineğitim materyalleri herhangi bir hastane personeli tarafından uygulanabilir . Ergen hastalar için sağlık taramaları depresyon gibi madde bağımlılığı , post-travmatik stres bozukluğu ve ruh sağlığı sorunları çözmek. Ashenbach Sistemi

Ampirik Tabanlı DeğerlendirilmesiAshenbach Sistemi ( ASEBA ) onun malzemeler için küçük bir ücret var . Ürünleri yaşına uygun , çok kültürlü malzemeler bulunabilir . Bu tarama aracıadımlar içerir : ergenlerin büyük numuneleri için raporsorunları kaydetmek; sorunların sendromları tanımlamak içinsorunlar arasında çok değişkenli istatistiksel analizler gerçekleştirerek ; beceri ve yetkinlikleri ve adaptif işleyişini değerlendirmek amacıyla faaliyetler, sosyal ilişkiler , okul ve iş karıştıkları raporları kullanarak ; ve ergenlerin yaş ve cinsiyet için ölçekler profillerini inşa . Bu araç - obsesif kompulsif bozukluklar , travma sonrası bozukluklar , halsiz bilişsel tempo ve olumlu nitelikleri tarama ölçekleri içermektedir .
Pediatrik Belirti Listesi

Pediatrik Belirti Kontrol Listesi
olduğunu
hızla çeşitli dillerde indirilir veergen hasta tarafından kendi kendine rapor yoluyla uygulanabilir tarama aracı. Profesyonel hastane personeli tarafındantaramanın Puanlamauygun danışman sevki hızlandırır az zaman ve çaba alır .
CRAFFTCRAFFT hastane tarama aracı

olduğu
bir kısaltmadır . Kısaltmasısoruları bu anahtar kelimeler ile ilgilidir : C - CAR ; R - RELAX ; A - ALONE ; F - UNUTMAYIN ; F - ARKADAŞLAR ; T - SORUN . Bu araç tam cümlelenmesini sağlamak ve hastane travma alanlarınıntelaşlı hızı için yönetim hareketlilik sağlamak için küçük kartlara mevcuttur . CRAFFT sorular madde bağımlılığı ve alkol özeldir.
POSIT

POSIT ergenlerde Uyuşturucu Bağımlılığı Ulusal Enstitüsü tarafından geliştirilen bir öz - rapor aracıdır . Hastaneler bu tarama aracı yönetmek için bir bilgisayara erişimi olangenci sağlamalıdır . POSIT tarama aracıaşağıdaki fonksiyonel alanlarda sorunlara değerlendirir : . Madde kullanımı , fiziksel sağlık , ruh sağlığı, aile ilişkileri , akran ilişkileri , eğitim veya öğrenme bozuklukları , mesleki durumunu , sosyal becerilerini , eğlence ve rekreasyon , ve saldırgan davranışlar ya da suçluluğu

Wong - Baker YÜZLER Aracı

ergenlerin öz - raporlamakullanımıWong - Baker ağrı veya rahatsızlık düzeyini değerlendirmek için aracı YÜZLER ile kombine edildiğinde artırıldı . Ergen hastanede hastalar her zaman ağrı bariz belirtileri mevcut , özellikle doğru bilgi rapor yok . Diğer tarama araçlarını yönetmek iseWong - Baker aracıergenin görünür duygularını başvurur ve hastane personeli için sezgisel bir kılavuz sağlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com