| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gençlik Şiddet A Davranış Kontrol Listesi

Gençlik şiddet cinayete kadar tümyol zorbalık gelen davranışlar geniş bir yelpazede içerebilir . Gençlerin şiddet diğer şekilleri , tehdit takip ve saldırı her türlü , taciz , sindirme içerir . Gençlik şiddet , bizim toplumumuzda ciddi bir sorun iken , diğer sorunlar bir sürü ile birlikte geliyor . Davranışsal kontrol listesi gözdengencin eylemleri etkileyebilecek ilgili sorunların belirlenmesine yardım edebilir . Madde Bağımlılığı

Şiddet gençler genellikle madde kullanımı ve bağımlılığı meşgul . " Sert " uyuşturucu ve kendilerini şiddet hızlandırabilirilaçlarla katılımı yol açabilir tütün ve alkol ile deney, . Gençlik şiddet aynı zamanda içme ve sürüş veya ilaç satış gibi madde bağımlılığı ile ilgili suçlar , bağlantılıdır. 2006 yılında ,Madde Bağımlılığı ve Akıl Sağlığı Hizmetleri İdaresi bulunduönceki yıl şiddet eylemini işlediği neredeyse iki kat fazladır yasadışı uyuşturucu kullanılan 12 ve 17yaşları arasında gençler .
Okulu suçluluğu

Okul ile ilgili suçluluğu ve kaçak davranışları gençlik şiddetinilk göstergelerin bazı sunabilir . Okul sorunları nispeten genç bir yaşta başlayabilir iken , davranışsal sorunlar tipi , sıklığı ve şiddeti tırmandırmaya olacaktır . Okulda oyunculuk , kalem veya diğer nesneleri kırma okulda öğrenci veya öğretmen ve genel mücadeleler bağırıyor içerebilir .
Ruh Sağlığı

Akıl hastası genç insanları şiddete katkıda bulunabilir maddeleri kötüye olabilir . Her üç davranış sorunları yakından zor bu hernedenlerini ayırt etmek kılan bağlantılıdır . Bazen , akıl hastası gençler kırılgan , duygusal dengeyi zorlaştırıp kendi kendine ilaç bir girişimle, maddeler kullanmayın. Yüzde 28 13 veya yüzde 14 oranla - Bir New York eyalet anket ruh sağlığı sorunları ile şiddet suçlularınoranı olmayan şiddet suçlusu o çift olduğunu belirtti. Ek ilgili konular compulsivity , obsesif - kompulsif davranış , hiperaktivite , iletişim ile zorluk , terk edilme sorunları , depresyon , saldırganlık ve sosyal geri çekilme dahil.
Gang Üyelik

Çete üyeleri
var
geleneksel silahları ve şiddet ile bağlantılı olmuştur . Saldırılar , sadece numaraları,öldürücülük de tırmanmaya devam ediyor. Çeteler arasındakirekabet rekabet giderek sofistike silahlar kullanımına yol açar . Çalışmalar da yakından çete üyeliği , silah sahipliği ve silah bulundurma bağlantı . Çeteler silah sahibi üyeleri ararken , şiddetli çocuk çeteleri ararlar .
Aile

Faktörleri

Bir çocuk işlevsiz aile aile çeşitli , onu şiddet yapmaz iken faktörler, gençlerde şiddete katkıda bulunabilir . Evde aile içi şiddet ile yaşayanlara şiddetle dışarı hareket edebilir. Ebeveyn madde kötüye modelleri alkol veya yasadışı uyuşturucu kendilerini istismar edebileceği çocuklar için bu davranış . Suistimal veya ihmal de çocuk şiddete katkıda bulunabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com