| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gençler Hurting Yardım Nasıl

onlar kim çalışmak ve hayatta gitmek istediğiniz yere kadar Gençler sayıda psikososyal denemelerle yüz yüze . Neredeyse kaçınılmaz olarak , bu çalışmaların bazı krizler , derin acı ve öz-değer hakkında şüpheler uyandırmak krizlere dönüşür . Kırık bir dostluk , ekşi dönüm bir ilk aşk ilişkisi , yas , ergenlik ya da okula girme veya bırakarakbaşlangıcı gibi hatta kaçınılmaz olaylar - herhangi bir geçiş bireysel gençler için kriz üzerinden geçiş olabilir . Gençler zarar yardımcı , ancak, gerçek bir sanattır ; kendisi bağımsızlık sorunlu bir ergenin tehlikeli gelişen duygusunu alabora tehdit yardımcı olur. Bir sakin , samimi bir yetişkin daha ileri bir otorite figürü daha alacak . Sen sakin bir odada
ihtiyacınız olacak şeyler defteri ve kalem ya da daha fazla Talimatları göster

kalem güvenliği
1

vearka
Rahat koltuklar
Güvenlik önce gelir. Gencin birlikte zaman " x " miktarda ( - çok uzun ne de çok kısa ne 45 dakikadır iyi bir esneme ) olduğunu bildirmek . Sen onun hakkında konuşmak ve bir şey anlamıyorum eğer yardım istemek olabilir ancak , müdahaleci soru sormak değil ona güven ne karar verecek. O kendini tehlikeye sürece , sizin ve onun arasında kalmak hakkında konuşulan her şeyi vereceğim . Eğer '' onun güvenliğini sağlamak için güvenilir bir yetişkine söylemek gerekecektir , o sizi ikna eğer o kendini zarar vermek niyetinde olduğunu , ancak, açıklık yok.
2

ise şaşkın ve sinirli alamadım genç birisi veya başka bir şey hakkında konuşarak başlar . Her zaman onukurşun atalım ve konular akla gelen ne olursa olsun almak . Eğer bir sevdiğiniz TV sabunhikayesi , ya da bir film ya da bir şarkıyasözleri hakkında duyabilirsiniz . Sabırla dinlemeye devam : ergenler genellikle acı açığa yetişkin açılması bulabilirsiniz . Onları psikoterapi bir terim kullanmak " ,yerinden de "konu devam edelim . Kim kime ne yapıyor :sabun , film ya da onun hakkında size söylüyor şarkıda ne oluyor kendinize sorun ? Kim acı çekiyor ? Genç deplasman kullanıyorsa nasıl ?
3

da , orada yorumlarınızı tutun . Genç tartışıldıduygularını dönmek için acele etmeyin . Siz "Çocuğun annesi , babasını ne kadar özlediğini fark etmez " ya , diyebilirsiniz "kız görünmez hisseder sanki kimse onun nasıl hissettiğini yalnız ve üzgün görebilirsiniz gibi , var . " Eğer anladım bu gösteri gibi görmediniz . Gibi şeyler söyleyerek kaçının " babasını eksik Belki o da sensin . " Genç bu terimlerle ifade değilse , o genellikle dikkatli olmak için iyi nedenleri vardır . Unutmayın , ergenler Shamed hissediyorum ve çok daha kolay yetişkinlerden daha aşağılanmış .
4

o yardımcı olabilir hisseder gibi sık sık bu gibi daha fazla konuşma süresi içingenç karşılamak için Katılıyorum . Bir seferinde bir toplantı Müzakere ve daha fazla katılımın sona erdirilmesiningenç ücret almak icar , genellikle iyi çalışır . Birkaç yetişkinler bu gibi davranırlar ; böylece yaparak, ajans ve kontrol duygusunu tehlikeye girmesini önlemek . İşinizgencin acısını almak için mümkün olduğunca açık kalması için - . Dinleme ,zarar ile belirlenmesi , sessizce ileri mümkün yolları hakkında düşünme
5

tavsiye vermek içingeçebilirsiniz. "Re - açıklama" genellikle gençler ile daha iyi çalışır . Örneğin, bir kayıp ebeveyn için ağlayan bir erkek dipsiz sıkıntı , yaadaletsizliğe öfke ama bir şey hissedebilir; yeniden açıklama daha kullanışlı şekillerde bu " olumsuz " duygular yeniden şekillendirdi : " Yas genellikle derin sevgi demektir , biz almalıdırilk adım zihnimizde canlı sevilen birini tutmak için . " Müzik dinleme , müzik , resim veya çizim oynarken , Hurt bir gencin ağıt başlar şifa başlar şiir vb , öyküleri veya şarkıları , yazma - Gençler sık ​​sıkağrı kolaylığı yardımcı olur ne bildikleri farkında olmadan , biliyorum . Bu hangi şekilde olursa olsun , bunu teşvik .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com