| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Benlik Saygısı Hakkında genç kızdır Nasıl Konuşulur

Özsaygı kendiniz , kendi beceri ve yeteneklerine olan güvenmiktarıdır . Bu nasıl hissettiğini için kişisel bir barometre olduğunu ve çaba ve elde etmek için size yol ne sıklıkla olduğunu. Onlar medya, kültürel önyargı , sınıf arkadaşları ve girdi diğer formları onlarca görüşleri ile bombardıman konum olarak genç kızlar , özellikle gençler , kendi benlik saygısı büyük bir hit alabilir . Bu, aksi takdirde onların güvenine zarar görmesini önlemek için mümkün olmayabilir , size özgüven konusunda genç kızlar konuşmak önemlidir . Talimatlar
1

genç kız ile güven oluşturulması . Eğer o iyi bilen bir ebeveyn ya da akraba iseniz , bu zatendurumda olmalıdır . Eğer bir otorite figürü ya da o da bilmiyor kimse değilsin , olsa , onu size güven almak gerekir . Dürüst ve açık olun, endişe olduğunu söyle , ve onunla saygısı sorunları hakkında konuşmak gerektiğini . Bir yetişkin gibi davran , ve onu kendi görüşlerini ve görüşler oluştururlar edelim.
2

benlik saygısı ve önemini açıklar . Akademisyenler , atletizm ya da okul veya sosyal gruplar ile tutulumu gibikız üstünlük hangi alanlarda, örneklerle bu karıştırın . Diğer insanların görüşleri ve kendini onun görüş arasındakifark açık yapılmalıdır . O zaman oiletiye için vermeden önce söylenmeden ne değerlendirmek gerektiğini açıklayınız . Birisi onu söyler çünkü o doğru yapmaz , aptal çirkin ya da yararsız , ve o doğru ifadeleri değerlendirmek için diğer insanların bakış açılarını görmek içinyeteneğini geliştirmek gerekiyor .
3

al onu sizin için özgüven sorunları hakkında açmak . Diyalog iki yönlü bir yol olmalı , ve onun güvenini kazanmak , o zaman onun için bir kulak olması gerekir . Onu sorunlar ve konular hakkında konuşalım , ama yargıç ya da istedi sürece eleştiri sunmuyoruz . Bazen dinleme şeyler sabitleme daha önemli olduğunu ve her zaman korumaya çalışıyor ve doğru sorunlar eğer okızın benlik saygısı ciddi bir darbe olabilir . Onu deneyin ve gerekirse yardım etmek istiyorsanız kendi başarısız edelim .
4

düzenli temas koruyun . Benlik saygısı sorunları ve konuşmaları bir kez var ve çıkar arayabilecek sadece bilgi alışverişi değildir . Sen , teması sürdürmek konular hakkında konuşmak ve birbirleriyle açık olması gerekir . Bir ilişki kurmak ve o yardıma ihtiyacı olduğunda onun için orada olacağım.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com