| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | virüsler |

Sağlığı ve Hastalıkları

Suçiçeği İlaç Yan Etkileri

2015/7/1
Suçiçeği ( varicella-zoster virüsü )hastalığınbelirtilerini azaltmak için antiviral ilaçlar ile tedavi edilebilir . Bu antiviraller görünen belirtiler 24 saat içinde alınmalıdır . Çünkü onların yan etkileri , onlar komplikasyon riski olmayan kişiler için tavsiye edilmez . Türleri
suçiçeği

Antiviral ilaçlar asiklovir ( Zovirax ) , famciclovir ( Famvir ) , foskarnet ( Foscavir ) , pensikloviri ( Denavir ) ve valacyclovir hidroklorür ( Valtrex ) içerir .
< Br > Yöntem

Antiviral ilaçların enjeksiyonu , hap veya topikal krem yoluyla uygulanabilir. Yan etkilerilacın ve kullanımyöntemine bağlıdır .
Yaygın yan etkileri

Famsiklovir ishal ve bulantı ve famsiklovir'e gibi sindirim sorunlarına neden olabilir ve pensiklovir baş ağrısına neden olabilir . Valacyclovir gibi sinirlilik ve sorun konsantre olarak duygudurum belirtilere neden olabilir . Foscarnet idrara çıkma susuzluk ve değişikliklere neden olabilir .
Az yaygın yan etkileri

Asiklovir ve famsiklovire kusma gibi sindirim sorunlarına neden olabilir ve famsiklovire halüsinasyonlar veya ruh bozulmalara neden olabilir . Pensiklovir ve famsiklovire döküntü veya deri tahrişine neden olabilir.
Nadir Yan Etkileri

Valasiklovir ve asiklovir siyah , katran gibi dışkı , titreme ya da ateşe neden olabilir . Foscarnet yaralargenital üzerinde görünmesine neden olabilir .
Tıbbi Yardım

Bu yan etkilerin kapsamlı bir liste değildir. Çoğu yan etkiler hafif ve kendi üzerinde gidecek , ancak ciddi ya da kalıcı yan etkileri yaşarsanız doktorunuzla konuşmalısınız .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com