| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | uyuşturucu bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Solunması Toz RemoverEtkileri

2014/5/28
Uçucu solunduğunda kimyasal buharlar , ya da alkol zehirlenmesi benzer zihin değiştiren etkileri sonucu , " huffed " . Uçucu maddeler, toz giderici olarak ortak ev ürünleri , bir dizi içerir . Bu ürünler ucuz ve kolayca kullanılabilir , ancak sadece bir kullanımı Uzun süreli kullanımı, merkezi sinir sistemi ve hayati organlarda hasara neden olabilir sonra zararlı etkilere neden olabilir , ve bağımlılık veya ölüme neden olabilir . Hemen Etkileri

dakika içinde teneffüs sonra , kullanıcıların bir "yüksek " yaşamaya başlar . Buvücudun fonksiyonlarını yavaşlatır alkol zehirlenmesi , genellikle benzer ve konuşma bozukluğu , koordinasyon eksikliği , baş dönmesi ve öfori neden olabilir . Bazı kullanıcılar Gençler için Uyuşturucu Bağımlılığı Ulusal Enstitüsü göre , sersemleme veya tecrübe halüsinasyon veya sanrı hissedebilirsiniz . İlk "yüksek " , sadece birkaç dakika sürer .
Beyin ve Merkezi Sinir Sistemi

İnhalanla kimyasallar genelliklebeyin ve merkezi sinir sistemininyağlı dokular tarafından emilir , bunlar önemli hasara neden nerede . Uçucu madde kötüye zorluğu, konsantrasyon hatırlama ya da yeni şeyler öğrenmeye yol açabilir , oksijen mahrum ederek beyin hücrelerine zarar verebilir . Uzun vadeli istismar hareketini etkileyen ve kas spazmları , titreme veya yürüyüş gibi görevleri yerine veya bükülme kalıcı güçlük yaratan , multipl skleroz benzeri sinir hasarına neden olabilir . Inhalanlara Sık veya uzun süreli kullanımı da bağımlılığı yol açabilir .
Diğer Organlar

Uzamış Uçucu madde bağımlılığı zararkalp de dahil olmak üzere birçok diğer hayati organları , akciğer, karaciğer ve böbrekler. Kalp komplikasyonları hızlı veya düzensiz kalp atışları ve kalp yetmezliği sayılabilir . Buharlarakciğerlerde ve beyinde oksijeninyerini alırken inhalanlara yüksek konsantrasyonları da boğulmaya neden olabilir .. Kullanıcılar, kaza sırasında kendi kusmuk üzerinde boğulma veya yaralanma acı riski de ise Gençler için Uyuşturucu Bağımlılığı Ulusal Enstitüsü göre , "yüksek " .
Önleme ve Kötüye İşaretler

uçucu madde kötüyetehlikeleri üzerinde çocuk ve gençler eğitmek ve onlar bunu tolere etmeyeceğini anlamak emin olun

. Onların arkadaşları tanımak ve emin onlar ile ve nerede olduklarını kim biliyor yapma dahil olmak üzere , çocuklar için sınırları kurmak . Bu tür gizli veya boş toz giderici konteynerler , nefes veya giysiler üzerindeki kimyasal kokular , eksikliği ya da koordinasyon , konuşma bozukluğu , sinirlilik veya dikkatsizlik gibi uçucu madde kötüye belirtileri , çocukları gözlemlemek .
Tedavisi

uçucu madde kullanımı çocuğunuzun ya da genç bulursanız , sakin olmaya ve iyi havalandırılan bir alanda onları taşınmaya , Mayo Clinic.com göstermektedir . Çocuk nefes bilinçsiz olup olmadığını acil tıbbi yardım isteyin . Çocuğunuz sık sık uçucu madde kullanımı olmuşsa , o uyku bozuklukları, sinirlilik , hızlı kalp atışı , terleme , bulantı , kusma , halüsinasyonlar ya da sanrılar gibi yoksunluk belirtileri , olabilir . Çocuğunuz kötüye inhalanlar durdurmak yapamıyorsanız, doktoru ya da okul danışman bir uyuşturucu rehabilitasyon programı tavsiye edebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com