| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | inme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yabancı Accent Sendromu ve Strokes

2015/8/31
Yabancı Accent Sendromu çok nadir görülen bir konuşma bozukluğudur . Daha fazla kişi Yabancı Accent Sendromu Tanı aldıkça Dokümantasyon 1941 ve 2009 yılları arasında tanı Yabancı Accent Sendromu sadece 60 vakanın için var , doktorlar tedavi yaklaşımları bu nadir konuşması ile etkilisendromu ,sendromun olası sonuçları ve nedenleri hakkında daha fazla bilgi bozukluğu. Yabancı Accent Sendromu vakalarınınçoğunluğu bugüne kadar , bir inmesonucu , teşhis . Özellikler
< p > aniden kendi tamamen farklı bir aksanı geliştirmek Yabancı Accent Sendromu sonuçlanan felç uğramış bireyler . Onlar bileaksan temsilalanında Dursun , ziyaret hiç yaşamamış olabilir . Örneğin, bir Chicagoan inme acı ve aniden güçlü bir İtalyan aksanı gelişebilir . Bu nadir konuşma bozukluğuen iyi bilinen vaka Norveçli bir kadın şarapnel gelen ciddi kafa yaralanması , 1941 yılında meydana geldi . Yine konuşmaya başladı , o bir Alman aksanı vardı.
Neden
< p > Yabancı Accent Sendromu bir ya da daha fazla alanda ciddi bir kafa travması veya inme hasarsonucudur konuşma için sorumlu beyin . Nadir konuşma bozukluğu en sık dil işleme oluşurbeyninsol hemisfer inme hasar nedeniyle . Yabancı Accent Sendromu sadece iki vaka konuşma aruz etkilediği bilinen bir alandabeyninsağ hemisfer inme hasarsonucudur .
Kimlik
< p > Diane Garst ve Dallas'taki TeksasÜniversitesi'nden William Katz bireyler konuşmada aruz ve segmental değişiklikleri ile mevcut yabancı Accent Sendromu muzdarip olduğunu korumak. Prozodi konuştukları gibibireysel hece koyarstres anlamına gelir . Stres , tüm heceler arasında eşit olabilir veyastres diğerine birden hecede güçlü olabilir . Bölümleme ünsüz ve sesli için kullanımına ilişkindir. Konuşulan kelimeünsüz ve ünlüler başka bir ses ile ikame veya tamamenkelime düştü , bir şekilde , uzun değişmiş olabilir . İnme hasarhasta bir aksanla konuşan sanki o ses yapma , konuşma bu yönleri bunlardan birini veya her ikisini etkileyebilir .
Tanı ve Tedavi
< p > Amerikan Konuşma-Dil - İşitme Derneği , Dış Accent Sendromutanı ve tedaviye göre bir multi-disipliner bir yaklaşım ileen etkili olanıdır. Uygun tanı ve tedavi ekibitıbbi teşhis ve tedavi planlaması için bir nörolog , radyolog ve konuşma - dil patolog içerecektir . Bir klinik psikolog ve nörofizyolojistibozukluk Konversiyon bozukluğu değildir ve inme hasar nedeniyle sağlamak için dahil olacaktır . Bu nadir konuşma bozukluğutanısı konduktan sonra , tedavi tıbbi inme hasarlı alanlarında izleme, konuşma terapisi , aksan eğitimi ( aktörler almak gibi ) ve psikolojik danışmanlık içerecektir .
Hususlar
< p > Yabancı Accent Sendromu tanısıbireysel psikolojik danışmanlık almalıdır . Birey kendi kimliğinin bir parçası eksik ve onun yeni ses ve inme hasardiğer etkileri alışmakta yardıma ihtiyacınız olacak gibi hissedebilirsiniz . O aile, arkadaşlar ve tanıdıklar aldığıreaksiyonları ile ilgili destek ve yardım gerektirebilir . Orada bu nadir konuşma bozukluğu , bir kaç ay içinde temizlenmiş oldu olgu var , ama uzun yıllar boyunca devam edebilir . O kabul etmek ve hayatındadeğişikliğe ayarlamak mümkün kadar o desteğe ihtiyacı olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com