| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | hormon Sorunlar |

Sağlığı ve Hastalıkları

LH Nedir

2012/12/28
? LH hormonları ,üreme sürecine yardımcı olmak için vücut tarafından doğal olarak üretilen kimyasal luteinizan içinkısaltmasıdır . LH eksikliği kısırlığa neden olma potansiyeline sahiptir . Kimlik

hipofiz bezi , beynintabanında bulunan küçük bir yapı , LHüretiminden sorumlu olan ,Mayo Clinic bildirir . Erkeklerde
Fonksiyon

erkeklerde , LH sırayla Colorado Eyalet Üniversitesi göre , testosteron ,erkek bedenindeana seks hormonu üreten Leydig hücreleri olarak bilinen özel hücreleri uyarır . Testosteron birçok rollerden biri cinsel üreme için gerekli olan spermüretimini uyaran edilir .Dişi üreme sisteminde Kadınlar

in
Fonksiyonu arttı LH düzeyleri döllenme için hazırlık olarak rahim içine ya da bir yumurta yumurtlama geçmesiyle yol açar. LH da fetal gelişim için gebe sonra ,Mayo Clinic bildirir .
Etkileri LH

eksiklikler genellikle kadınlarda ve erkeklerde kısırlık katkıda gerekli progesteron üretir . Bu nedenle , LH düzeylerini ölçmek için kan testleriAmerikan Hamilelik Derneği göre , doğurganlık uzmanlar için ortak bir ilk adımdır .
Solution

kan testleri ortaya çıkarırsa Eğer LH bir sıkıntısı var, doktorunuz vücudunuzdakihormon düzeyleri tamamlamak için bir ilaç reçete muhtemeldir ,Mayo Clinic bildirir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com