| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nexium İlaç Yan Etkileri

2013/10/6
Nexium veya esomeprazol magnezyum , mide ekşimesi , reflü bozukluğu , mide ülseri ve hekim tarafından belirlenen diğer mide sorunları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır . Eğer Nexium reçete iseniz,ilacın yan etkileri olmadan olmadığının farkında olmalıdır . Ortak
< p > Healthsquare.com Nexiumen sık görülen yan etkiler karın ağrısı , ishal , ve baş ağrısı olduğunu bildirmektedir .
Az Ortak
< p karın genişlemesi , alerjik reaksiyon , asteni , sırt ağrısı , göğüs ağrısı , substernal göğüs ağrısı , yüz ödemi , periferik ödem , sıcak basması , yorgunluk , ateş , hidroliği : > Rxlist.com az yaygın yan etkiler arasında, ancak bunlarla sınırlı değildir belirtmektedir bozukluğu ve ödem gibi .
nadir
nadir olmakla birlikte , Nexium neden oldu < p > özofagus bozukluğu, bağırsak rahatsızlığı , titreme dahil bazı kullanıcılar ciddi yan etkiler ve terlemeleri .
Kardiyak
< p > Nexium da bildirildi neden olmuştur hızlı kalp atışı , bazı kişilerde hipertansiyon de oldu . Hemen bu ilaç kullanmayı bırakın ve doktorunuza konuşmak .
Için
Ülser Tedavisi
< p > Nexium mide ülseri tedavisinde farklı antibiyotiklerin bir dizi ile birlikte kullanılır ve can potansiyel olarak ciddi neden ve yaşamı tehdit eden alerjik reaksiyonlara .
İpuçları
< p> ya da birisi size Nexium alıyor biliyor ise , buolası yan etkileri hakkında kendinizi eğitmek önemlidir Bu ilaç neden olabilir . Eğer yoğun herhangi bir yan etkisi yaşarsanız, derhal doktorunuza başvurun .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com