| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Duodenum bozukluğu

2016/5/20
Duodenum bozukluk genellikle on iki parmak bağırsağı ( ya da peptik ) ülser olarak adlandırılan bir bağırsak hastalığıdır. Ayrıca genel olarak bir mide ülseri denir . Bir ülservücudunun derisi ya da mukoza alanında bulunan bir lezyon veya açık bir yara vardır. Duodenum mide astar için başka bir kelime veduodenum ülseri, mide zarının bir ülser olduğunu. Bilgiler
< p> on iki parmak bağırsağı boyunca ribonükleaz ( enzim gıda digests ) ve hidroklorik asit mevcut olan mide alandır
. Bunun bir sonucu olarak ,oniki parmak bağırsağı ülseri , bazen peptik ülser olarak adlandırılır. Bilim adamları daha önce , ancak, son araştırmalar ( örneğin pepsin ve hidroklorik asit gibi ) bazı mide asitleri debozukluğu katkıda belirten duodenum ülserleri kötü beslenme ve stres sonucu olduğuna inanılmaktadır .
Nedenleri

onikiparmak bozuklukları Mevcut araştırma duodenum ülseri ( gastrik ülserlerin yüzde 80 ) yüzde 90 Helicobacter pylori veya H. Pylori bir sonucu olarak ortaya belirtir . H. pylori ince bağırsağın ilk kısmını etkileyen bir bakteriyel enfeksiyondur. Mayoclinic.com göre,dünya nüfusunun yaklaşık yarısı bakteri ve enfeksiyon belirtisi yok . Öte yandan , H. pylori sonucu gösteri belirtileri yapmak bireyler ( mide kanseri ve onikiparmak bağırsağı ülseri dahil ) komplikasyonlar karşılaşabilirsiniz .

< Özellikler bazı bireylerde p > , duodenum bozukluğu H. pyroli , kötü beslenme ve stres dışında diğer faktörlerin bir sonucu olarak gelişebilir . Bilim adamları sigara mevcut ülserleriniyileşme sürecini yavaşlatır yanı sıra ülser alma bir kişininşansını arttırdığına inanmaktadır . Kafein mide asit salgısını başlatmak için bilinen ve mevcut ülser uyarabilir. Bundan başka, (örneğin, ibuprofen , aspirin ve naproksen sodyum) belirli anti-enflamatuar ilaçlar , hidroklorik asit ve pepsin zararlı etkilerine katkıda bulunmaktadır .
Belirtileri

Bireyler olan ve her zaman , hastalığın semptomlarını göstermeyebilirler ülserler muzdarip. Ancak, ülser bir ortak işaretigöbek vegöğüs arasındakimide bölgesinde bir yanma hissi vardır. Yanma ağrı tipik yemekleri vesabah erken arasında oluşur . Diğer belirtiler kusma bulantı , iştahsızlık , geğirme , yorgunluk ve kilo kaybıdır .
Fonksiyon
< p > ciddi komplikasyonlara Duodenum bozukluk sonucu , tedavi edilmediği takdirde . Ciddi bir komplikasyonduodenumdaralma ve tıkanıklık olduğunu. Ülserler , bir sonuç olarak, bağırsak açıklığı kapatmak , kabarma ve mide astar yara izi olabilir ve . Bu engelmide bırakarak veince bağırsağı girmesini gıda engelleyebilir ve kusma neden olabilir . Diğer komplikasyonlarmide astarduodenum ve deliklerden kanama sayılabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com