| | Sağlığı ve Hastalıkları | Koşullar Tedaviler | Medikal Koşullar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hernilerde Türleri

2015/8/26
bir organ ya da yağ dokusu , ince parça zarının dışında yer veya sopalarla dışarı düştüğünde bir fıtık olduğunu. Insanlar çok ağır öğeleri kaldırma olduğunuzda fıtıklar sadece meydana inanmak için yaygındır , ama buböyle değil . Bir fıtık hemen hemen her şeyi kaldırırken oluşabilir , ya da çünkü vücudunuzun fiziksel stres nedenleri şey olabilir . Genellikle , bir doktor geri yer haline fıtık zorlayabilir . Daha ciddi durumlarda , cerrahi karın duvarı onarmak için gereklidir. Kasık Fıtığı

kasık fıtığı daha sıkkasık fıtık olarak bilinir . En yaygın fıtığı biri olarak, daha sık erkeklerde kadınlara oranla yüzde 75 olur . Dolaylı ve dolaysız : inguinal herni iki farklı türleri vardır . Dolaylı bir fıtıkskrotum bölgesinde bir çıkıntı olarak görünecektir . Doğrudan fıtıkaynı bölgede olur , genellikle sadeceskrotum içine çıkıntı olmayacaktır . Bağırsaklarınızınyolunu aşağı düştüğünde
Femoral Fıtık

femoral herni femoral arter . Femoral ven büyük kalbinden bacaklar neden budur . Bu küçük bir yol var ve genellikle bir fıtık için izin vermez , ama bazen genişletmek vebağırsaklar ile itmek için izin verir . Fıtık Bu tip erkeklere göre kadınlarda daha sık görülür ve bu , geri dönüşümsüz olmakdoktorlar yerine geribağırsakları itmek mümkün olmayacaktır anlamı daha yüksek bir risk altındadır .
< Br > göbek Fıtığı

göbek fıtığı genellikle yeni doğan bebeklerde görülür ve normalde yaptığındakarın duvarı doğumda kapatmak değildi çünkügöbek dışarı sopalarla kaydetti . Karın organları bu duvarın ile itmek ve genellikle ağrısız , küçük bir fıtık yaratacaktır . Ayrıca, hamile kadınlar ya da sadece doğum yapmış olanlar ile gerçekleşebilir . Karın duvarı genellikle kendini iyileştirmek ve hiçbir müdahale gereklidir.
İnsizyonel Fıtık

bir insizyonel fıtıkkarın duvarı zayıflamış karın ameliyatı yaptıktan sonra olur . Bu kolaylıkla tamir edilebilir olmasına rağmenduvar hep bir zamanlar olduğundan daha zayıf olacaktır , çünkü daha sık ortaya çıkabilir .
Obtülatör Fıtık

birçok fıtıkları oldukça yaygın olmakla beraber ,obturator fıtık nadir ve organ veya dokupelvis bir açıklıktan gittiğinizde kadınlarda esas olur . Dışarıdan görünür bir şey olmaz da, kabızlık gibi hissediyorum ve kusmak neden olabilir .
Epigastrik Fıtık

Bu fıtıklarmeydana göbek yukarıda orta karın . Bu herniler hemen her zaman doku değil bağırsaklarda neden olduğu ve ağrılı değildir. Genellikle , fıtık , bu tür doğumda görünür ve kendi kendine iyileşebilir. Fıtık birkaç hafta veya ay içinde iyileşir yoksa Ancak , cerrahi gerekebilir . Bebek yaklaşık 2 yaşına kadar bebekler üzerinde Cerrahi genellikle kapalı tutulur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com