| | Sağlığı ve Hastalıkları | Aile Sağlığı | bebekler Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

HamartomunBelirtileri

2016/2/4
Bir hamartomu bu doku içinde hücrelerin normal gelişmez oluşur dokusunun anormal büyüme. Örgütsüz hücre büyümesinin Bu kitle,vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir . Hamartomları genellikle herhangi bir belirti neden olmaz ve görüntü alakasız bir durum için alındığı zaman sadece tespit edilir . Hamartomları belirtilere neden yaptığınızda ,tümörünyeribelirtileri nelerdir belirler . Baş ve Boyun

Hamartomlar yaygınvücut içinde , yagözleri , kulakları ve yüzün çevresindekideride ,baş ve boyun bölgesinde bulunur . Bu alanda Hamartomlar şişlikbelirtileri neden ,çene , boyun veya yüz ve ses kısıklığı bir yumru , ağrıoluşumu .
Hipotalamus

hipotalamus hamartoması olduğunu hipotalamus yakın beyinde bulunan bir iyi huylu ( kanser olmayan) lezyon . Nedeniyle optik sinir lezyonun yakınlığı nedeniyle, bu oluşumlar , genellikle cerrahi çıkarılamazlar. Bir hipotalamik hamartomlarınen belirgin semptom gelastic , veya gülme , nöbetler olduğunu. Bu nöbetler kızarma , yüz kasılmaları ile kahkaha gibi seslenmelere birleştirmek , artan solunum ve hızlı heartbeat.A hipotalamus hamartomu çoklu nöbet modelleri dahil, epilepsi diğer formları ilerleyebilir . Zamanla gelişebilir Diğer belirtiler aşırı öfke , zayıf sosyal beceriler ve erken ergenlik içerir . Bir hipotalamik hamartomu neden olabilecek diğer durumlar zeka geriliği ve otizm vardır .
Akciğer

Hamartomakciğerdeki iyi huylu tümören sık görülen tipidir . Kıkırdak, yağ , fibröz doku ya da düz kas yapılmış Bu tümörler , akciğer kanseri ve tüberkülom ayırt etmek zordur. Hamartoma Ulusal Sağlık Enstitüsü'ne göre , X - ışınları patlamış mısır gibi görüntü olarak belirir ve her zamankinden 4.2 yılda yaklaşık büyüklüğü iki katına , zaman içinde yavaş yavaş büyür . Akciğer hamartomunen yaygın belirtileri öksürük ve göğüs ağrısı vardır .
Kalp

Ayrıca kalp rabdomiyomlardır denilenkalbinde hamartoma ,bulunan iyi huylu bir tümördür en sık sol ventrikül kalp , . Kardiyak rabdomiyomlardır veyalezyonunbüyüklüğüne ve konumuna bağlı belirtileri gösteren olmayabilir . Hamartom , kalbin kan clots.Hemartomas oluşumu karakterize tuberoskleroz denilen bir durum , varlığını gösterebilir içerir , kalp yetmezliği, ritim bozuklukları ve tromboembolik hastalık , yol açabilir kalbinden kan akışını engelleyebilir beyin, göz, kalp , böbrek , deri ve akciğerler birden hamartomlarınvarlığı ile .
Cowden hastalık

Cowden hastalığıvarlığı ile karakterize kalıtsal bir hastalıktır birden hamartomların . Hamartomları deri ya da (örneğin, ağız ya da burunastar gibi) mukus zarlarına ya da bağırsak içinde mevcut bulunmaktadır. Cowden hastalığınınbelirtileri , büyütülmüş bir kafa , zihinsel engellilik ve Lhermitte - Duclos hastalığı olarak bilinen kanser olmayan bir beyin tümörüvarlığı sayılabilir . Birden Hamartomlarınvarlığımeme , tiroid ve rahim kanserlerininriskini arttırır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com