| | Sağlığı ve Hastalıkları | Aile Sağlığı | Çocuk Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gelişimsel Gecikme Nedir

2016/7/25
? Birçok faktör gelişimsel gecikme katkıda bulunabilir . Gelişimsel kilometre taşlarını belirlenmesi ve gelişimsel gecikmenedenlerini anlamak önemli ölçüdegecikmesini azaltmak veya önlenmesi yol açabilir . Türleri

Gelişimsel gecikmeleri genellikle genetik , görsel , işitsel , nöro-davranışsal , sosyal /duygusal , nörolojik , metabolik veya dil bozukluğu bir türsonucudur . Doğum kusurları ve beyin travması da gelişimsel gecikme katkıda bulunabilir .
Kimlik

çocuk doktoru ile bebek ve çocuk iyi sağlık kontrolleri bakımı ve tanımlamada yardım yardımcı olabilir gelişimsel kilometre taşlarını izleme gelişimsel gecikmeerken başlangıçlı . Gecikme veya zorluk kendi kendine yardım becerileri , ince ve kaba motor gelişimi , sosyal /duygusal beceriler veya bozulmuş duyusal ve bilişsel becerilerini sergileyen genellikle gelişimsel gecikme göstermektedir .

Nedenleri

gelişimsel gecikme gibi çocuk istismarı veya ihmali gibi çevresel faktörler neden olabilir . Hastalık ve aile genetik bir faktör olabilir . Doğumda gebelik ve neonatal olaylar sırasında maternal risk faktörleri de gelişimsel gecikmelere neden olabilir .
Hususlar

dil gelişimi ile Gelişimsel gecikmeler görme , işitme kaybısonucu olabilir bozukluğu ya da bir dil işleme açığı. Test bir odyolog , optometrist , konuşma /dil patolog veya bir nörofizyoloj tarafından gerçekleştirilen gerekebilir .
Önleme /Çözüm

Genellikle altta yatan bir sakatlıksonucu olabilir gelişimsel gecikme . Daha önce bir tanı ve tedavi aranır , daha iyi benlik saygısı ve daha fazla gecikmelerönlenmesi içinsonucudur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com